TR | EN
Tarihçe
1990 yılında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulan Yüksekokulumuz, Radyoloji, Protez-Ortez, Tıbbi Laboratuar, Odiyometri ve Hemşirelik Programları ile Önlisans eğitim öğretimine başlamıştır. 

1993 yılında Osmangazi Üniversitesinin kurulmasıyla birlikte 18.8.1993 tarih ve 496 sayılı KHK ile Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır. 

Odiyometri Programı 2000 yılında kapanmış ve toplam 136 mezun vermiştir.  
Hemşirelik Programı ise 1995 yılından sonra Hemşirelik eğitiminin ülke genelinde lisans eğitimine dönüştürülmesi sonucu öğrenci almamış ve toplam 187 mezun vermiştir.  
1996 yılında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, 1997 yılında Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği ve 2000 yılında Optisyenlik Programı, 2010 yılında da Yaşlı Bakımı Programları açılarak 7 programla eğitim ve öğretime devam etmektedir.  
Yüksek öğretim kurulunda yapılan program isimleri değişikliklerinden sonra yüksekokulumuzun bölüm ve programları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.
     Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü
·         ·         İlk ve Acil Yardım Programı
·         ·         Tıbbi Laboratuar Teknikleri Programı
·         ·         Optisyenlik Programı
·         ·         Ortopedik Protez ve Ortez Programı
·         ·         Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı
·         ·         Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı
                   Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı (Çiflerer)
Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü
·         ·         Yaşlı Bakımı Programı
·         ·         Yaşlı Bakımı Programı (Çifteler)
Kurulduğu günden bu yana sürekli değişim ve gelişim içerisinde bulunan Yüksekokulumuz ilk mezunlarını verdiği 1992 yılından 2010 yılına kadar 1890 öğrenci mezun vermiştir.
Teorik dersler, uygulamalar ve yaz stajları ile desteklenen eğitimleri sonucunda mezunlarımız, Meslek Yüksekokulu (Ön Lisans) diploması ve Sağlık Teknikeri ünvanı alırlar.
Mezunlarımız kamu hastanelerinde, özel sektör hastane ve kliniklerinde ve Medikal Firmalarda çalışmaktadırlar. Optisyenlik ve Protez-Ortez Programlarından mezun olan öğrencilerimiz isterlerse kendi işyerlerini açabilmektedir.